Закарпатські перипетії: аеропорт Ужгород, політичні амбіції та пориви «власної» правди, – (АКТУАЛЬНО)
Щодня у соціальних мережах з’являється великий потік інформації. Часом неперевіреної та заради хайпу. Люди висловлюють власні позиції на безкоштовному майданчику в Інтернет-мережі Фейсбук. Зокрема, пишуть пости про війну, про владу, рідше використовують – прямі звинувачення щодо конкретних людей. Інша сторона – так званий піар, або ж внутрішня боротьба за «левові» місця у Закарпатській області. І формують матеріали на основі «інсайдерської інформації». З журналістської сторони, так зване закарпатське «ББС».
Команда «Ungvar.Info» зібрала гарячі теми, які ширяться у публічному доступі.
Спеціальні кореспонденти нашого Інтернет-ресурсу промоніторили реакцію влади, позиції політичних сил та бачення суспільства.
Про так звану втечу із «гарячих точок» із прізвищами та… . У період війни, яку розпочав путін проти Українського Народу на території Незалежної держави.
Дослівно:
«А Марчишак, Риба, Мегела втекли з передової, кіпіш на фронті влаштували. Тепер най повернуть усю екіпіровку, яку вициганили у бізнесу, тим, хто дійсно на передовій фронт тримає. Гидота» – йдеться у дописі ужгородки та правозахисниці Наталії Гнесь (клікайте на ПП і знайдете першоджерело).
У коментарях під дописом правозахисниці активні користувачі почали спростовувати цю інформацію й звинуватили жінку у наклепі.
На пост відреагував депутат Ужгородської міськради Андрій Риба, якого звинуватили у втечі з передової у часи повномасштабної війни.
«Ну, це вже щоб зняти раз і назавжди всі питання! Фото 22.05.22 14.45 за київським часом. Шах і мат заказушним активістам! Солдат Андрій Риба ,ст. солдат Roman Mehela та командир роти Микола Марчишак» – йдеться фб-пості у Риби.
Чи потрібно доводити із передової про те, що ти захищаєш країну? Де золота середина правди? Чому окремі люди займаються звинуваченнями та як реагує суспільство? Наразі питання відкриті.
Інша тема – аеропорт «Ужгород» та кадрові зміни. Реклама у фейсбуці із офіційних сторінок комунального підприємства та знов таки прямі звинувачення із прізвищами перших осіб області. Увага сконцентрована – на Микиті, Коцюбі та Чубірку.
Постфактум: 19 травня депутати Закарпатської обласної ради проголосували за звільнення директора ужгородського аеропорту Олега Коцюби. За відповідне рішення «за» – 45 обласних депутатів. Причина – заборгованість заробітної плати КП перед працівниками та Пенсійним фондом України. Жодного пояснення від Олега Коцюби та не реагування адміністрації аеропорта на запити депутатського корпусу Закарпатської обласної ради.
І таки реакція є, правда, після кадрових рішень щодо звільнення Коцюби із займаної посади. На публічній сторінці аеропорту «Ужгород» з’явилися публікації з документами та спростуванням інформації щодо конкретних звинувачень.
Однак, Олег Коцюба перебрав досвід від обласних депутатів. Звинувачує у розвитку подій щодо аеропорту «Ужгород» перших осіб краю. Зокрема, йдеться про голову обласної ради Володимира Чубірка та голову Закарпатської облдержадміністрації Віктора Микиту.
Питання для загалу залишаються відкритими для суспільства. Чому? За яких причин? І як у часи війни на офіційних джерелах КП підприємств з’являються прямі звинувачення та внутрішні конфлікти. Поки ні Чубірко, ні Микита ситуацію із аеропортом не коментують.
За нашими соціальними опитуваннями кожен п’ятий закарпатець хоче почути реакцію влади та побачити розв’язку внутрішнього конфлікту між посадовцями. Люди цікавляться долею міжнародного аеропорту «Ужгород», який є важливим об’єктом у період війни, яку розпочала країна-агресорка росія.
Відома лише позиція Коцюби:
«У моєму звільненні зацікавлені Голова Закарпатської ОДА Віктор Микита та голова закарпатської обласної ради Володимир Чубірко», – дослівно.
Чому?
Кваліфікація – перекваліфікація…
19 травня на початку засідання сесії Закарпатської облради, депутати політичної сили Балоги «Команда Андрія Балоги» (КАБ) припинили свої повноваження та оголосили про створення об’єднаної депутатської фракції під «оригінальною» назвою «За майбутнє». Цікавий хід, адже у закарпатській обласній раді функціонує ПП «За майбутнє». Політичний лідер – Олександр Ледида. Тепер в обласній раді діють дві фракції «За майбутнє».
Коментарі?
За джерелами, але за журналістськими стандартами «суб’єктивно»: нещодавно змінився керівник обласного осередку політичної партії «За майбутнє» в Закарпатській області. Для того, щоб врятуватись від політичних програшів Балога купив від Ігоря Палиці франшизу у Закарпатській обл. Не зважаючи на все це, йому не вдається переломити ситуацію на свою користь, оскільки депутати від фракції «За майбутнє» відмовляються з ним співпрацювати. У Мукачівській міській раді також сформована коаліція без Балоги, що стало безпрецедентним за останні 30 років, де він завжди мав вплив.
І про реакцію влади…
На публічній сторінці у голови Закарпатської ОДА Віктора Микити здебільшого публікується контент про гуманітарну допомогу, привітальні слова, пости вдячності військовим та звітується пророблена робота у межах функціональних обов’язків. Аналогія дописів у фб і у голови Закарпатської обласної ради Володимира Чубірка.
Традиційно і до тричі на Закарпатті: на публічній сторінці міського голови Богдана Андріїва дописи у тій же тематиці.
Ставимо три крапки у відкритих питаннях, які цікавлять суспільство. Тут і ціни на бензин та громадський проїзд, «внутрішні батли» та прямі звинувачення.
Можливо, щоб уникати провокаційні блоки потрібно більше говорити про те, що на часі у суспільства?