Власник атракціону, на якому постраждали діти у Боздоському парку проігнорував обов’язки та вимоги щодо належної експлуатації техніки
Posted On 05.06.2024
0
198 Views
Сьогодні стали відомі нові деталі з недавнього нещасного випадку, коли під час перебування на канатній дорозі у Боздоському парку з півтора метрової висоти впало 16 дітей. Причиною цьому став обірваний трос.
Згодом після ретельної перевірки робочої групи, що провела перевірку дозвільної документації та актів обстеження технічного стану атракціонів – директор Боздоського парку Євген Молнар опублікував офіційний коментар в якому розлого пояснив, хто відповідає за безпеку атракціонів та підписується особисто за їх правильну експлуатацію.
Як стверджує директор, КП «Під замком», в межах повноважень, постійно здійснює заходи контролю, попередження, запобігання нещасних випадків. Однак, варто відзначити, що підприємство надає виключно місце на території парку для ведення підприємницької діяльності.
Встановлення атракціонної техніки є можливим лише після отриманого підприємцем дозволу конкурсної комісії департаменту міської інфраструктури УМР.
Комісія на підставі поданих підприємцем документів, серед яких обов’язково повинен міститися висновок Управління інспекційної діяльності у Закарпатській області або інших акредитованих підприємств про справний технічний стан атракціонів, надає дозвіл заявнику на розміщення атракціону та встановлює термін розміщення атракціону. Після чого підприємець укладає договір з КП «Під замком».
З метою недопущення аварійних ситуацій на території парку, в межах наданих повноважень, 15.03.2024 мною було вручено кожному субʼєкту господарювання, який є власником атракціонної техніки, памʼятку, в якій чітко зазначено пріоритетні завдання субʼєктів господарювання, а саме – щодо відповідальності власника атракціону за його технічний стан.
Мною було наголошено власникам атракціонної техніки про їх ОБОВʼЯЗОК провести щорічний технічний огляд вказаної техніки після зимового періоду перед початком сезону, а також про їх утримання в справному стані та щоденну апробацію атракціону перед початком роботи.
Згідно статті 13 Закону України: «Про охорону праці» ЗА СПРАВНИЙ СТАН І БЕЗПЕЧНУ ЕКСПЛУАТАЦІЮ АТРАКЦІОННОЇ ТЕХНІКИ НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СУБʼЄКТ ГОСПОДАРЮВАННЯ, тобто ВЛАСНИК АТРАКЦІОННОЇ ТЕХНІКИ!!!
Таким чином директор КП, наголосив власникам атракціонної техніки про СУВОРУ і ПРИНЦИПОВУ необхідність дотримуватися вимог безпеки при експлуатації атракціонної техніки, також про обов’язок підприємця не допускати порушень з охорони праці, а при виявленні, вчасно усувати у повному обсязі.
“Власник мотузкового парку на якому стався нещасний випадок, використовує місце на території парку на підставі отриманого дозволу конкурсною комісією департаменту міської інфраструктури УМР та укладеного договору з КП «Під замком». Долучаю пам’ятку від 15.03.2024 та звертаю увагу, що підприємець, який проігнорував власні обов’язки та вимоги КП «Під замком» та допустив неналежну експлуатацію власної атракціонної техніки, був ознайомлений із даною пам’яткою”, – підсумував інцидент очільник Боздоського та підзамкових парків.
Євген Молнар також опублікував відсканований “Лист-пам’ятку” в якій як ми бачимо підпис власників атракціонів про ознайомлення щодо дотримання вимог безпеки при експлуатації атракціонної техніки. А це означає, що тільки підприємці несуть пряму відповідальність за все, що відбувається на їхніх атракціонах.