В Україні з’явився новий онлайн-банк Revolut

Британська фінтех-компанія Revolut офіційно розпочала роботу в Україні.
Українці тепер можуть відкривати європейські рахунки Revolut і здійснювати безкоштовні перекази між користувачами їхнього застосунку.
Що Revolut пропонує українцям
Британська компанія пояснила появу на українському ринку тим, що саме українці масово реєструються для доступу до рахунків банку. Компанія зафіксувала кількість заявок, яка стала найвищим показником серед усіх країн, де діють списки очікування.
У Revolut до однієї картки можна “приєднати” до 30 валют, тоді як в українських банках для кожної валюти як правило потрібна нова картка. Також українці отримують можливість продавати та купувати криптовалюту через банк.
Отримати фізичну дебетову картку Clear Sky можна через “Нову пошту”
Для українців ця послуга безкоштовна. Але потрібно сплатити вартість доставки з Європи. Для користувачів у Великій Британії та ЄС картка доступна за умови пожертви щонайменше £5 (або еквівалент) на користь Агентства ООН у справах біженців, які передадуть Україні.
В онлайн банку наразі немає гривневої картки, оскільки компанія ще не має банківської ліцензії в Україні.
“Зараз користувачі можуть переказати з картки Revolut на картки українських банків. Якщо це гривнева картка в Україні, то переказ автоматично конвертується”, – цитує Forbes керівника запуску нових ринків Revolut Дмитра Стрельчука.
Користувачі, які працюють за кордоном, можуть отримувати зарплату у валюті через SWIFT-платежі.
Revolut стала першим міжнародним банком, який дозволяє підтверджувати особу та авторизуватися в застосунку через “Дію”.
Для оформлення рахунку в додатку потрібно надіслати копію ID-картки або закордонного паспорта, а також пройти фотоверифікацію за допомогою Дія.Підпису.
Послуги Revolut для громадян України надає литовська компанія Revolut Bank UAB, яка регулюється Європейським центральним банком та Банком Литви.
Що відомо про Revolut
Фінансовий стартап Revolut заснували у 2015 році росіянин Микола Сторонський та українець Влад Яценко, який переїхав до Лондона.
У 2021-му Revolut став найдорожчим стартапом Британії, залучивши 800 млн доларів.
Зараз в онлайн-банку налічується більш як 50 мільйонів клієнтів по всьому світу.
За даними компанії, станом на сьогодні близько 700 тисяч українців на території Британії та ЄС користуються послугами Revolut.
Скандали щодо безпеки
Попри розвиток та значні фінансові показники, Revolut критикували за недостатній рівень безпеки та підтримки клієнтів. У 2023 році компанія отримала велику кількість скарг у Британії, а також стала згадувалась у справах, пов’язаних із шахрайством.
Відсутність фізичних відділень та обмежена гаряча лінія ускладнює комунікацію клієнтів із банком у критичних ситуаціях.
У жовтні 2024 року компанія опинилася в центрі уваги через випадок шахрайства, під час якого клієнт Revolut втратив 165 тисяч фунтів стерлінгів. Це порушило питання про ефективність безпеки в контексті зростання фінансових злочинів, пов’язаних саме із цифровими банками.