У приватному пансіонаті для осіб похилого віку в Минаї зафіксували чергові порушення прав людини
В 2023 році Представництво Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Закарпатській області у с. Минай Ужгородського району виявили кричущі порушення прав людини в приватному пансіонаті для людей похилого віку та осіб з інвалідністю «Турбота та догляд» (CARE & CARE). Про це повідомляє Уповноважений Верховної Ради України з прав людини на своєму офіційному сайті, пише Umgvar info.
Щодо виявлених порушень прав людини були повідомлені правоохоронні органи, в результаті чого розпочато кримінальні провадження Територіальним Управлінням Бюро Економічної Безпеки за ч. 1 ст. 212 КК України та Головним управлінням Національної поліції України в Закарпатській області за ч. 3 ст. 146 КК України.
18 червня 2024 року група Національного превентивного механізму здійснила повторне відвідування вказаного приватного пансіонату «Турбота та догляд» (CARE & CARE) та встановила, що попри численні виявлені порушення, пансіонат продовжує свою роботу.
Керівництво закладу жодних висновків не зробило. В одному з приміщень умови лише погіршились. Люди перебувають в жахливих умовах:
кожен і кожна потребує необхідної медичної допомоги:
У закладі відсутня ліцензія на провадження господарської діяльності з медичної практики (зокрема, сестринська справа) та договір із закладом охорони здоров’я – медичний працівник у пансіонаті відсутній;
- люди виснажені;
- кімнати зачинені на замок;
- постільні речі відсутні;
- температура в приміщеннях досягає +32 градуси;
- харчування організовано з грубими порушеннями;
- сертифікати походження продуктів харчування відсутні;
- приготування їжі проводить особа, яка в пансіонаті офіційно не працевлаштована та без будь-якої спеціальної освіти;
- санітарні книги відсутні;
- відбір проб не проводиться.
Отримали повідомлення про застосування до осіб похилого віку фізичного покарання з боку персоналу, якщо маломобільна особа через свій фізичний стан змушена здійснити природні потреби «під себе» – ти будеш покараний!!!
На день проведення моніторингового візиту у пансіонаті знаходилося дві працівниці: доглядальниця і кухар. Вони не володіють жодною інформацією щодо підопічних, які у них перебувають і скільки часу знаходиться у них той чи інший підопічний. Навіть при виклику моніторами екстреної медичної допомоги до пансіонату виникла проблема з ідентифікацією особи, оскільки жоден працівник пансіонату не знав скільки років особі, для якої викликалася карета екстреної медичної допомоги.
“Нонсенс всієї ситуації, що після всіх відвідувань та виявлення кричущих порушень, власник не зробив жодних висновків, пансіонат продовжує свою діяльність”, – наголошує омбудсман
Але окремо слід зазначити, що значна частина свідомих рідних людей похилого віку після появи інформації про реальний стан додержання прав людини в приватному пансіонаті, своїх рідних негайно забрали.
“Закликаємо правоохоронні органи, контролюючі органи, органи державної влади та місцевого самоврядування негайно вжити відповідні заходи направленні на збереження життя та здоров’я на відновлення порушених прав людини!”, – закликав уповноважений Верховної Ради України з прав людини