Закарпатців, які продали або віддали свої автівки за дорученням – штрафуватимуть
Повідомлення про адміністративне стягнення надсилатиметься за місцем проживання власника авто, тобто штрафуватиметься не водій, тому що вони можуть бути різними, а саме машина…
Новий проект Закону “Про органи внутрішніх справ України” передбачає кардинальну зміну роботи та структурну оптимізацію колишніх МРЕВ – Міжрайонних реєстраційно-екзаменаційних відділів. Останні, нагадаємо, займались взяттям на облік транспортних засобів, заміною номерних знаків, агрегатів, кузовів, зміною кольору, переобладнанням транспортних засобів, проведенням іспитів і видачею водійських прав.
У сервісних центрах буде встановлено уніфіковану вартість послуг. “Сьогодні в Україні функціонує 228 центрів МРЕВ. Їх буде скорочено до 64, ми пануємо запровадити ще 15 мобільних центрів”, – запевнила перший заступник Міністра внутрішніх справ України Ека Згуладзе.
“МРЕВ будуть надавати послуги на місцях. Деякі послуги зроблять електронними, з використанням ІТ технологій. У липні 2015 року у столиці запрацюють два оновлених центри, а до вересня 2015 року – 62 по Україні. Всі функції будуть передані оновленим центрам до вересня 2017 року”, – заявила Згуладзе.
За словами Еки Згуладзе, після ухвалення відповідних законодавчих змін усім учасникам дорожнього руху буде нараховано по 150 балів. Якщо радари і камери відеоспостереження фіксуватимуть порушення, ці бали будуть зніматися.
“Після того, як кількість балів досягне нульового рівня, водіям за порушення почнуть нараховувати штрафи, які треба буде сплатити протягом 30 днів з моменту фіксації порушення. У разі несплати штрафу за місяць на наступні 30 днів його розмір збільшиться удвічі через нарахування пені. У разі несплати пені і штрафу справу буде передано до Мінюсту”, – заявила Згуладзе.
Водій матиме право оскаржити постанову про порушення ПДР впродовж 10 днів в адміністративних судах. На цей час сплата штрафу призупинятиметься.
“Пропонуємо прибрати розміри штрафів від мінімального до максимального, оскільки рішення по будь-якому правопорушенню у більшості випадків ухвалюються суб’єктивно. Тому ми залишимо лише один штраф – мінімальний розмір з тих, що є на сьогоднішній день”, – заявила Згуладзе.
Повідомлення про адміністративне стягнення, за її словами, надсилатиметься за місцем проживання власника авто, тобто штрафуватиметься не водій, тому що вони можуть бути різними, а саме машина.
“Крім того на телефонний номер власника надходитиме SMS з кодом та посиланням на сайт, де власник зможе проглянути відеоролик з правопорушенням, участь у якому брав його автомобіль.
Штрафи на місці, коли штрафуватимуть патрульні, можна буде оплатити кредитними картками та одразу отримати електронний протокол разом з квитанцією про сплату штрафу.
Вона також розповіла, що будуть відрізнятися і правила, коли патрульний поліцейський штрафує водія на місці правопорушення.
“Якщо правопорушник не заперечує штраф, який виписує патрульний, в машинах патрульної поліції буде електронний пристрій, який дає можливість оплати штрафу кредитною карткою і отримання протоколу в електронному вигляді”, – зазначила Згуладзе.
“При фізичному штрафуванні водій може позбутися прав на термін до 6 місяців”, – наголосила перший заступник міністра, пояснивши, що цього нюансу немає в разі стягнення штрафу на підставі правопорушення, зафіксованого відеореєстратором.