На «чорному» ринку Закарпаття подорожчали візи
Протягом останнього часу закарпатці частіше почали звертатись до напівлегальних структур та людей, що допомагають у отриманні шенгенських, робочих та інших видів віз за кордон.
Курс долара беззаперечно вплинув на вартість цих послуг, проте і попит так само вплинув на ціну.
Закарпаття межує з чотирма країнами Євросоюзу. Найпопулярнішими для тимчасової еміграції в нашому краї є Угорщина, Польща та Чехія. Підприємливі співвітчизники ж люб’язно допомагають бажаючим виїхати із оформленням робочих та бізнес-віз, та навіть громадянства європейських країн. Допомога в оформленні візи це оформлення анкети, запис на реєстрацію, оформлення страховки, але аж ніяк не гарантія отримання.
Ціни на послуги «візових менеджерів», на прикладі шенгенської угорської бізнес-візи, зросли за два місяці на 100 євро, до 350 грошових одиниць Євросоюзу, кажуть самі «менеджери». Це найпопулярніший «товар». Проте це майже вдвічі дешевше, ніж у аналогічних візових центрах столиці.
«Словаки видають візи туристичні терміном від року до п’яти, проте вони не є популярними. Ціна особливо не зросла. Це близько 260 євро за річну. Дуже популярними є польські робочі візи, які не так давно коштували 450 доларів, тепер це майже 700 євро», – зазначає співрозмовник ГК візовий менеджер Андрій.
Не так давно мав місце скандал із запрошеннями на польські бізнес-візи, що коштували найдешевше. Але польські митники повертали із «печаткою» таких туристів назад в Україну. Також туманна перспектива власників двох паспортів.
«Вже більше місяця закарпатці, які мають подвійне громадянство, не знають, що робити. Безліч «мажорів», котрі мають угорський паспорт, тепер не показують його нікому. Оскільки угорські митники можуть відправити на перевірку підстави отриманого паспорту їхньої країни. Це теж підвищило попит на отримання візи», – коментує Андрій.
Тож чи варто змінювати територію проживання і чи користуватись при цьому послугами не завжди надійних посередників – питання відкрите.