СБУ повідомила про підозру п’ятьом зрадникам, які допомагали рф штурмувати позиції ЗСУ під Сіверськом
Posted On 26.07.2024
0
17 Views
Служба безпеки зібрала доказову базу на ще п’ятьох зрадників, які воювали проти Сил оборони на східному фронті.
У червні цього року окупанти разом зі своїми поплічниками намагалися прорватися до Сіверська та Торецька на Донеччині. Тоді українські захисники знищили майже весь особовий склад штурмових груп агресора, а інших – взяли у полон.
Серед них – четверо мешканців тимчасово захопленої частини території Донецької та Луганської областей. У лютому та березні 2022 року вони вступили до окупаційних угруповань Південного військового округу збройних сил рф.
Один з них – снайпер з 85-ї окремої мотострілецької бригади країни-агресора. У складі ворожий військ брав участь в захопленні Попасної на Луганщині, а згодом був перекинутий на Сіверський напрямок.
Ще двоє – командир відділення та водій з 4-ї окремої мотострілецької бригади військ рф, які брали участь у захопленні Сєвєродонецька.
Після цього вони штурмували позиції ЗСУ в районах Білогорівки та Золотарівки з метою прориву до Сіверська.
Четвертий зрадник входив до 132-ї окремої мотострілецької бригади збройних сил рф. Перебуваючи на посаді кулеметника, він здійснював прицільний вогонь по українських захисниках під Торецьком.
Ще один захоплений у полон – мешканець тимчасово захопленої частини території Харківщини. У червні цього року він виїхав до москви, де уклав контракт з міноборони рф.
Потім його призначили до 59-го штурмового взводу 2-го танкового полку країни-агресора.
Після нетривалої підготовки на полігонах зрадника у складі штурмової групи направили атакувати позиції ЗСУ в районі селища Терни на Донеччині. Там його взяли в полон.
Слідчі Служби безпеки повідомили фігурантам про підозру (відповідно до вчинених злочинів) за двома статтями Кримінального кодексу України:
Зловмисникам загрожує довічне ув’язнення.
Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури.