«Озеро» на Лінтура, або історія асфальтування дороги у мікрорайоні Боздош. ФОТО
Роками на вулиці Петра Лінтура не було не те, щоб якісної, а навіть звичайної заасфальтованої дороги при заїзді у двори. Під час опадів жителі багатоповерхівок неодноразово скаржилися на величезні калюжі та ями, які створювали величезний дискомфорт мешканцям будинків та перешкоди для бізнесу.
«Поруч медичний центр Дбаю, піцерія «Куб»… Мало хто наважиться відкривати тут малий бізнес, бо вулиці нема. За документами дорога є, але фізично її немає… Паркувальних місць теж нема, як і водозливної каналізації. Є тільки ями і калюжі, по яким величезний район мусить добиратись до автобусних зупинок та, вбиваючи свої автівки, виїжджати через Лінтура на Слов’янську набережну», – скаржився ще в 2023 році Владислав Вербич.
Активний мешканець навіть створив петицію, аби вирішити проблематику на вулиці Лінтура, однак з 250 необхідних голосів петицію підписали тільки 197 людей.
«Ми 4 роки працюємо в цьому районі. Цю історію знаю від письмових запитів на всі можливі рівні від нас безпосередньо, маю збережені відповіді (відмови) про неможливість нам нічим допомогти і про відсутність цієї дороги на картах і про належність до прибудинкової території і так далі….», – згадує власниця медичної клініки Дбаю, яка функціонує на вулиці Лінтура.
І це не єдиний випадок, коли жителі цієї вулиці чи власники бізнесу скаржились на необлаштовану дорогу. Таких дописів у інтернет-мережі десятки, а то й сотні. Тільки здається тоді на цю проблему ніхто не звернув уваги.
І ось після значної паузи, буквально вчора на офіційній сторінці Ужгородської міської ради з’явились фотографії заасфальтованої вулиці Лінтура, та інформація про те, що у серпні 2023 року депутати Ужгородської міської ради на позачерговій сесії підтримали виділення коштів на будівництво магістрального самопливного колектора дощової каналізації діаметром 800 мм на вулицях Юлія Ревая, Олександра Хіри та Петра Лінтура. І те, що після облаштування системи зливоприймачів для відведення дощової води, на вулиці Петра Лінтура асфальтують покриття та облаштовують тротуарні доріжки.
Після цієї публікації деякі міські депутати та й не тільки, активно почали фотографуватись на фоні заасфальтованої вулиці Лінтура та привласнювати всі заслуги вирішеної проблеми собі.
На серію таких публікацій першим відреагував заступник голови Закарпатської ОВА Ігор Шинкарюк:
«Спостерігаю, як усі жваво доповідають про «героїчну» перемогу проблеми багаторічного бездоріжжя та паводку у мікрорайоні «Боздош» в Ужгороді. У своїх соцмережах, коментарях тощо. Дуже цікава і показова історія. Не побачив у жодному дописі слів про роль голови Закарпатської ОДА Віктора Микити у цій історії. Врахуємо це на майбутнє. Тому, я подякую очільнику Закарпаття. Людині, яка ЗАВЖДИ тримає своє слово. У перемоги тисячі імен, у поразки немає жодного», – пролив світло на цю історію заступник очільника краю.
Тож, як говорять факти, пряму та безпосередню участь у владнанні питання з дорогою по Лінтура приймав голова Закарпатської ОВА Віктор Микита, який у свій час зібрав депутатів Ужгородської міської ради та всіх відповідальних людей, відпрацювавши чітку модель роботи з благоустрою цієї проблематичної частини дороги у мікрорайоні Боздош.
Назрівають три цікаві запитання. Перше – чому ніхто не згадує голову Закарпатської ОВА у своїх дописах, який по факту став основним ініціатором вирішення цієї проблеми, показавши місцевому самоврядуванню, що є проблематика на яку варто звернути увагу. Друге – чому малопричетні до ремонту цієї ділянки дороги особи роблять вигляд на публіку, ніби все відбулось тільки завдяки їм і тільки їм. І третє, чи не основне, чому обласний керманич повинен втручатися у питання, які мало б вирішувати керівництво міста, зокрема міський голова Богдан Андріїв. Бо ж після вказівки Віктора Микити депутатам міської ради, звісно ж вони почали діяти.
Ну й на останок, величезна ремарка до забудовників міста. Наразі в Ужгороді триває активна фаза будівництва новобудов, яку видно неозброєним оком. На ці багатоповерхівки видають численні дозволи, і при тому ігнорується важливий момент зі створення благоустрою навколо прилеглих до новобудов територій та облаштування паркомісць. Запитання. Чому керівництво громади не зобов’язує забудовників дбати за прилеглі території, видавши їм дозволи на будівництва? І чому цього не робили раніше? Не забуваємо, що наразі благоустрій прибудинкових територій, зокрема на вулиці Лінтура, реалізовується за кошти платників податків, які здійснюють підприємницьку діяльність в місті Ужгороді та спрямовують кошти у бюджет міста.