На Закарпатті жителі одного з сіл збирають підписи проти встановлення мобільної вежі 5G
Жителі гірського села Мала Уголька на Закарпатті виступають проти встановлення мобільної вежі на їхній території.
Місцеві селяни зібрали майже півсотню підписів і направили колективне звернення до райради, в якому просять не встановлювати “вишку” біля їхніх осель.
Люди переконані, що тут планується нова мережа 5G, яка нібито “провокує онкологічні та інші небезпечні смертельні захворювання”.
“Де немає зв’язку, там хай кладуть”, “Який турист прийде відпочивати під таку вишку?”, зазначають місцеві і додають, що не хочуть жити поруч з таким “монстром”.
Райрада у свою чергу звернулася з проханням до керівництва громади та депутатів Углянської сільської ради “дослухатись до думки громадськості та діяти в інтересах територіальної громади, тобто людей”.
Зазначимо, що фахового наукового підтвердження про шкоду 5G для здоров’я людини досі немає.
У соцмережах та на російських сайтах неодноразово поширювалися фейки про те, що “5G вбиває птахів”, що “5G заборонили в інших країнах через загрозу здоров’ю”, що “нові вежі будуть викликати рак”. Під час пандемії COVID-19 прихильники “теорії змови” пов’язували мережу 5G з поширення коронавірусу.
“Будь-який зв’язок між технологією 5G та COVID-19 – це «цілковита нісенітниця”, – сказав 2020 року виданню ВВС Саймон Кларк, ад’юнкт-професор клітинної мікробіології в Університеті Редінга.
Крім того, варто додати, що зв’язку 5G в Україні ще немає. За інформацією від “Київстар”, зв’язок 5G може з’явитися в Україні у 2025 році.
Глава Мінцифри Михайло Федоров зазначав, що пілотний проєкт 5G планують запустити цього року.