І на ношах несли, і санчатами везли: закарпатські медики розповіли про транспортування хворого юнака
Фельдшери швидкої розповіли про екстремальне надання медичної допомоги 17-річному хворому в селі Стужниця.
Як розповідають медики, коли ввечері о 19.00 до них надійшов виклик з села Стужиця, що на Великоберезнянщині, то бригада №1301 знала – доведеться щонайменше 1 км йти до пацієнта пішки. Фельдшер Катерина ШИКУЛА та водій Іван КЕРЕЦМАН озброїлись ліхтариками, взяли медикаменти, кардіограф, ноші і попрямували в нічну темряву лісу.
«…Коли дісталися до пацієнта, то одразу стало зрозуміло – потрібна негайна госпіталізація. У 17 –річного юнака були сильні болі в животі, блювота, слабкість».
Фельдшер швидко провела всі необхідні маніпуляції. Стабілізованого пацієнта обережно транспортували до автомобіля швидкої: довелось і на санчатах везти, і на ношах нести. Йшли і лісовою дорогою, і через потічок перебиралися хитким містком, але встигли своєчасно доставити хворого до Великоберезняської лікарні…
«Нічого особливого та героїчного ми не робимо. Це наша робота, наш обов’язок, наше покликання», – скромно зазначає фельдшер Катерина ШИКУЛА.