Виконком УМР йде на зустріч підприємцям
Виконавчий комітет Ужгородської міської ради на засіданні 4.02.2015 прийняв тимчасове положення про порядок встановлення цілодобового режиму роботи закладів сфери обслуговування всіх форм власності на території міста.
Загальні положення
Дане положення є тимчасовим та діє до прийняття рішення виконавчим комітетом міської ради “Про порядок встановлення режиму роботи роботи закладів сфери обслуговування всіх форм власності на території міста ”
Це положення визначає основні вимоги до впровадження режиму роботи при здійсненні торговельної діяльності закладів сфери обслуговування (далі заклади) на території міста незалежно від форм власності.
Режим роботи
Діяльність закладів на території міста в межах з 08-00 до 22-00 години здійснюється суб’єктом господарювання на підставі підтвердження торговельної діяльності, надання послуг та встановлення режиму роботи.
Режим роботи закладів у часових межах, що перевищують вказані в п.2.1. Положення, встановлюється виконавчим комітетом Ужгородської міської ради, з урахуванням зручного для населення режиму роботи, правил благоустрою міста та громадського порядку.
Цілодобовий режим роботи та після 22.00 години може бути впроваджений лише при наявності відповідного рішення виконавчого комітету Ужгородської міської ради та з дотриманням вимог цього Положення.
Порядок встановлення режиму роботи
Рішення про встановлення режиму роботи в часових межах, що перевищують з 08-00 до 22-00 годин, а також цілодобового режиму роботи приймається виконавчим комітетом за заявою суб’єкта господарювання, поданою в центрі надання адміністративних послуг.
До заяви додаються наступні документи:
– копія підтвердження торговельної діяльності, надання послуг з встановленим режимом роботи (або копія дозволу на розміщення будівель, споруд торговельного, побутового та іншого призначення);
– копія асортименту продукції, що реалізується у торговій точці (для продовольчої групи товарів);
– довідка від ліцензованого суб”єкту господарювання, що надає послуги із встановлення камер відеоспостереження, про можливість підключення встановлених мережевих відеокамер для зовнішнього спостереження до загальної міжміської системи відеонагляду.
– лист-обгрунтування про необхідність отримання встановлення цілодобового режиму роботи (із обов’язковим зазначенням додаткових робочих місць, середньої заробітної плати працюючих, сум попередніх сплачених податків у ДПІ м.Ужгорода);
– копія договору про охорону об’єкта, укладеного з особою що має відповідну ліцензію;
– погодження з органом самоорганізації населення, а у випадку його відсутності з мешканцями суміжних квартир (у разі розташування закладу в житловому будинку).
Рішення виконавчого комітету Ужгородської міської ради про встановлення режиму роботи видається терміном до 1 року.
Термін розгляду заяви та надання інформації про прийняття рішення або про відмову у погоджені бажаного режиму роботи – 15 робочих днів.
Підставами для відмови у погоджені цілодобового режиму роботи є:
– подання документів в неповному обсязі;
– наявність обґрунтованих звернень мешканців міста щодо неякісного обслуговування споживачів та незадовільної організації роботи закладу;
– наявність інформації про порушення внаслідок діяльності Закладу громадського порядку, правил благоустрою, санітарних та інших вимог законодавства;
– відсутність камер відеоспостереження;
– у разі надходження інформації від контролюючих та правоохоронних органів про порушення чинного законодавства та обґрунтованих скарг від мешканців міста встановлення цілодобового режиму роботи буде переглянуто.
У разі відмови у видачі рішення про встановлення бажаного режиму роботи суб’єкт господарювання може звернутись повторно, але не раніше ніж через 3 місяці після відмови, якщо протягом цього часу не надходила інформацію про наявність недоліків в роботі.
Обов’язки та відповідальність суб’єкта господарювання.
Суб’єкт господарювання зобов’язаний:
– дотримуватись правил і норм законодавства у сфері торгівлі, послуг, ресторанного господарства;
– дотримуватись вимог Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”. В нічний час (з 22-00 до 08-00)
забороняється використання на відкритих територіях музичного оформлення та піротехнічних виробів.
Відповідальність суб’єкта господарювання:
Керівники та власники підприємств несуть персональну відповідальність за порушення вимог цього положення, громадського порядку в приміщеннях та прилеглій території, повинні забезпечити безпеку працівників та відвідувачів підприємства протягом усього часу роботи, дотримання тиші в нічний час.
Скасування встановленого режиму роботи пакладу
При першому виявленні порушень цього положення суб’єкт господарювання попереджається про необхідність їх усунення протягом 10 днів.
У разі повторного порушення цього положення та надходження від контролюючих органів інформації про порушення чинного законодавства, дія рішення виконавчого комітету про встановлення режиму роботи скасовується.
Скасування встановленого режиму роботи закладу здійснюється за рішенням виконавчого комітету за систематичне порушення суб’єктом господарювання встановленого режиму роботи, вимог нормативно-правових актів щодо додержання тиші, санітарно-гігієнічних норм, порядку здійснення господарської діяльності, в разі погіршення стану благоустрою території, правопорядку та в разі виникнення інших негативних наслідків, пов’язаних з діяльністю суб’єкта.