В Ужгороді розпочав роботу Реанімаційний Пакет Реформ
В Ужгороді розпочав роботу Реанімаційний Пакет Реформ. Експерти приїхали на Закарпаття 25 лютого з метою інформування про свою діяльність і залучення місцевих експертів до співпраці.
Ужгород – друге місто після Львова, які відвідують в регіональному турі. Загалом експерти побувають у 24 містах України. На Закарпатті шукають нову експертну думку. Хочуть побудувати ефективну мережу співпраці.
РПР існує 11 місяців, і має 25 робочих груп, які охоплюють 8 основних напрямків. Фінансуються частково з Європейської комісії. Механізм: будь-які експерти, які мають рекомендації щодо реформування, можуть долучитися до процесу.
Серед успішних проектів – створення нової мережі антикорупційних органів, прийняття Закону “Про вищу освіту”, реформування Генпрокуратури, реформа децентралізації. Чимало ініціатив на етапі втілення. Однак швидких ефективних кроків за рік очікувати не варто. Якщо немає громадського, міжнародного тиску, то законопроект прийнятий не буде, – свідчить практика РПР.
Тиск громадськості, особливо, інтерес до реформування дуже важливі. Консолідована позиція громадськості, медіа, – основний рушій реформ, переконують експерти.
У контексті медіареформи і створення суспільного мовлення представники РПР зазначили, що в жодному разі не можна втрачати регіонального мовника. Громадськість, ТБ, преса, скоординована діяльність і спільний тиск на влади дають реформи.
Наразі у Закарпатській ОДА триває представлення проектів РПР. Йдеться, зокрема, про податкову реформу, а також створення політики національної пам’яті. О 14.30 розпочнеться засідання в УжНУ, де йтиметься про реформи в освітній сфері.