Золото Карпат – Полонину засіють 30-ма вітряками, які знищать не тільки екологію, а й туризм?
Тур’є-Реметівська сільська рада оголосила про основний етап розробки проекту державного планування щодо забудови 30 вітряків на території території урочища «Полонина Руна», площею 18,0 га. Про це повідомляє Закарпатське виданння Zakpost з посиланням на Тур’є-Реметівську сільську раду.
Як йдеться у дописі видання загальну кількость 20 вітряків планують збудувати поруч з заповідниками “Бойківщина” “Пікуй” на територіях Смарагдової та Екологічної мережі, впритул до Верховинно-Вододільного Хребта. Фактично на особливо цінних природних територіях. Такі дії призведуть не тільки до екологічної катастрофи, зсуву ґрунтів, паводків, а й фактично знищать весь гірський туризм, адже окрім Закарпаття та Івано-Франківська на Україні не так і багато гір.
Запитання, куди їздитимуть туристи? Дивитись на вітряки? За рахунок чого виживатимуть люди в околицях, основним прибутком, яких є туризм? Ба більше, що робитимуть люди з околиць, які літком їздять на збіг яфин на Полонину і заробляють кошти, щоб мати змогу одягнути та підготувати дітей до школи чи оплатити комунальні послуги? Люди, які в прямому сенсі – залежать від Полонини. Такі запитання ймовірно нікого не цікавлять, а офіційні відповіді для борців за збереження екології – завжди одні й ті самі – кілометрові тексти з аморфним змістом та відсутністю будь-якої конкретики та підстав для забудови Полонини.
Однак щоб зменшити тиск з боку суспільства у Тур’є-Реметівській сільській раді все ж вирішили піти на “компроміс” з громадськістю та прийняти зауваження та пропозиції від закарпатців. Для цього тут запропонували приймати зауваження та пропозиції у письмовому вигляді протягом 30 днів у період з 5 січня по 5 лютого 2024 року за е-адресою: hromada@t-remeta.gov.ua.
Також 6 лютого 2024 року о 14.00 годині к. у приміщенні Тур’є-Реметівської сільської ради вирішили провести громадські слухання та обговорення презентації, експонування та ознайомлення з проектом Детального плану забудови Полонини вітряками. Ймовірно таке “обговорення” є звичайною формальністю, адже ні для кого не секрет, це питання вже вирішили та затвердили “на верху”. А ось так за планом виглядатиме Полонина після того, як її “засіють” вітряками.
Як вважаєте такі дії є виправданими? Можливо Закарпаття стане незалежним центром електроенергії в Україні? Інакше куди направлятимуть вироблену електроенергію? Запитань як зазвичай більше ніж відповідей.