Закарпатський військовий розповів, чи вручають повістки особам з “білим” квитком

Оскільки в Україні триває загальна мобілізація, призвати на службу до лав армії можуть будь-яких військовозобов’язаних громадян 18−60 років, які не мають права на відсрочку від служби.
Законом України передбачені категорії винятків, підпадаючи під які громадяни отримують тимчасову або постійну відстрочку від служби. Також деякі громадяни мають право на звільнення від служби.
Однією із причин надання відстрочки можуть бути проблеми зі здоров’ям. У такому разі військовозобов’язаний отримує білий квиток. Під час військового стану, за словами адвоката Олексія Носова, існує лише два їхні види — придатний чи непридатний. У цьому документі може бути зазначено також часткову придатність або тимчасову непридатність особи до служби, повідомляє НВ.
“Якщо в документі людини написано, що вона обмежено придатна, ми маємо повне право її закликати”, – прокоментував майор Сергій Журавель, співробітник одного із закарпатських центрів комплектації.
Навіть якщо людина непридатна до служби, їй все одно можуть вручити повістку, яку не можна ігнорувати. За неявку до ТЦК після вручення повістки в Україні передбачено відповідальність. Людина, яка отримала повістку, має з’явитися до відповідного центру та надати документи, що підтверджують її право на відсрочку або звільнення від служби.
Не завжди вручення повістки означає подальшу мобілізацію особи на фронт. Викликати людей до територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки можуть також з метою уточнення даних про особу або для проходження медичної комісії, внаслідок якої може бути ухвалено рішення про непридатність до служби.
В Україні документи, які можна поєднати терміном «повістка», бувають чотирьох видів:
- для уточнення даних (внесення відомостей до бази даних про особу, її сімейне становище, місце роботи, наявність дітей та їх кількість);
- на проходження військово-лікарської комісії (в результаті медогляду буде ухвалено рішення про придатність чи непридатність особи до військової служби);
- на термінову військову службу (нині їх не видають у зв’язку із загальною мобілізацією);
- мобілізаційне розпорядження (вручається військовозобов’язаним, які пройшли медичну комісію і визнаним придатними до несення військової служби; протягом 24 годин після її вручення потрібно на збірний призовний пункт).