«Рівний з рівним»: на Закарпатті реалізують експеримент із запровадження інституту помічника ветерана
Уряд розширив на десять регіонів реалізацію експерименту Мінветеранів із запровадження інституту помічника ветерана, серед яких і Закарпаття.
Відтепер до нинішніх чотирьох пілотних областей – Вінницької, Дніпропетровської, Львівської та Миколаївської – офіційно долучаються ще шість регіонів: Закарпатська, Київська, Сумська, Полтавська, Харківська та місто Київ.
Відповідний проект постанови ухвалили на черговому засіданні Кабінету Міністрів України.
Також в межах розширення «пілоту» збільшили з 400 до 550 кількість посад помічників ветеранів. Після проходження навчання вони будуть працевлаштовані до Сервісних офісів у справах ветеранів у територіальних громадах, долучених до експериментального проекту.
Помічники ветеранів стануть тими, хто фактично першими надаватимуть ветеранам війни, членам їх сімей та демобілізованим воїнам сервісну підтримку з переходу до цивільного життя за принципом “рівний з рівним”. Це, зокрема, консультативний, інформаційний, процедурний супровід в межах переходу від військової служби до цивільного життя.
«Попередньо ми вже можемо говорити про успіх нашого «пілоту» на прикладі перших чотирьох областей. Мінветеранів йде з новою ветеранською політикою у регіони, до громад, де зустрічатимуть ветеранів з фронту. Тому поширення експерименту ще на шість регіонів дозволить за досить незначний для такого масштабного проекту проміжок часу в умовах війни апробувати інститут помічника ветерана, досягти синергічного ефекту при реалізації ветеранської політики. Дякую керівництву та громадам регіонів за активну співпрацю», – наголосила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.
Нагадаємо, в Україні триває розвиток експериментального проекту Мінветеранів із запровадження інституту помічника ветерана. Після завершення «пілоту» проект буде масштабований по всій Україні, загалом до кінця 2024 року заплановано роботу 15 тисяч помічників ветеранів.