На Закарпатті формується волонтерська сотня психологів, які допомагатимуть бійцям, що повертаються з АТО
Написала журналістка Наталія Зотова
“Мукачево оголошує про формування на Закарпатті волонтерської сотні психологів і психіатрів, які спеціалізуються на посттравматичних синдромах у бійців, які брали участь в бойових діях. Вони повернуться додому з Перемогою, але принесуть війну у своїх душах і серцях. Гнів, біль, вибухи емоцій, безсонні ночі і марні дні, скандали у сім”ях, алкоголізм, розлучення, суїцид. Ми повинні про це говорити і повинні вміти це попередити. Наш обов”язок перемогти ту кляту війну не лише на нашій землі, а й всередині наших Героїв! Крім того, цей проект дозволить згуртувати фахівців, які зможуть надавати грамотну і професійну допомогу сім”ям загиблих воїнів.
Ініціатором проекту “Допоможи Герою” стала наша землячка Lyudmyla Meteleshko, яка нині проживає і працює у Швейцарії. Свою підтримку вона пропонує у форматі волонтерської допомоги нашим лікарям та психологам
Людмила Ермінівна, активний співпрацівник волонтерського руху Базельського осередку у Швейцарії, ініціює одразу декілька волонтерських проектів по соціальній та психологічній реабілітації військовослужбовців-інвалідів, які повернулися з зони АТО, а також інформаційної підтримки лікарів та психологів України у боротьбі з посттравматичним стресом у військовослужбовців та поранених.
У рамках ділової подорожі по Україні буде надана безкоштовна теоретична та практична підтримка лікарям рідного Закарпаття.
План пропонованих на Закаратті занять, які пройдуть на початку березня.
Теорія 4 години:
1.Класифікація, симптомокомплекс та його динаміка включно змінення нейрофізіологічного коррелату.
2.Лікування ПТРС – основа.
3. Представлення двох ведучих концепцій- когнітивної та EMDR терапій.
Практичні заняття 4 години:
1.Побудова відносин з пацієнтом з ПТРС.
2.Перевірка суіцідальності.
3.Психоедукація.
4.Практичні тренування по зниженню напрягу в структурах страху, різноманітні інструменти боротьби з внутрішньою агресією, реструктування психотравми, інтеграція психотравми .
Людмила Метелешко закінчила УжДУ, працювала лікарем-реаніматологом у різних місцях колишнього РС, досвід роботи у місцях природних катастроф (Спітак, Ленінікан), с жертвами бомбардувань ( Карабах). 15 років проживає у Швейцарії. 10 років працює психіатром. Спочатку у ведучих університетських клініках ( Берн, UPD Waldau, Базель, UNI Spital Basel), а на даний час – у власній практиці з двома підлеглими-психологами. Спеціалізація-посттравматичний стрес. Вищу психологічну освіту здобула у Швейцарії та Німеччини. Володіє інтернаціональним титулом лікар-психіатр, Фахівець з психіатрії та психотерапії ( FMH Psychiatrie und Psychotherapie).
Мукачівське крило “Руху Підтримки Закарпатських Військових” долучається до проекту “Допоможи Герою” й усіляко сприятиме втіленню у життя цих вкрай важливих ініціатив. Усі подробиці можна уточнити у Людмила Колядка , яка щиро відгукнулася на пропозиції співпраці і займається організаційними питаннями з підготовки тренінгів”.