Туберкульоз у розпалі: На Закарпатті зменшилась забезпеченість ліками від туберкульозу
До такого висновку дійшли спеціалісти Інституту аналітики та адвокації. Вони проаналізували скільки замовляли медичних препаратів та встановили фактичну забезпеченість пацієнтів у 2014-2016 роках.
Упродовж 2012–2016 років в Україні діяла державна цільова програма протидії захворюванню на туберкульоз. Фінансували заходи за кошти Державного бюджету та коштів Глобального фонду.
– За результатами дослідження упродовж 3 років забезпеченість ліками у регіоні зменшилася до 29%. – розповідає аналітик ІАА Поліна Колганова. Але зрозуміти скільки хворих насправді отримували медичну допомогу ми не змогли, оскільки Обласне клінічне територіальне медичне об’єднання «Фтизіатрія»надало інформацію лише про їх чисельність.
Також в Інституті аналітики та адвокації дослідили епідеміологічну ситуацію регіону. За час дослідження кількість хворих у Закарпатській області збільшилася на 75 осіб, на відміну від більшості інших регіонів України, де вона зменшується. У 2016 році на диспансерному обліку перебувало 875 осіб.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, туберкульоз є однією з десяти найпоширеніших причини смерті в світі. А у 2014 році Україна вперше ввійшла до п’яти країн світу з найвищим рівнем захворюваності на стійкий до лікування туберкульоз.
Подробиці дослідження за посиланням.
Довідка: Дослідження здійснене ГО «Інститут аналітики та адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД»
Прес-служба ГО«Інститут аналітики та адвокації»