Закарпаття — єдина область України, де немає комендантської години
Очільник Закарпатської ОВА Віктор Микита вважає, що наразі не бачить потреби запроваджувати комендантську годину у нашому регіоні. Про це він розповів в інтерв’ю BBC NEWS Україна.
У ніч на 24 лютого, коли решту країни про початок вторгнення сповістили сирени, на Закарпатті повітряну тривогу не вмикали. Не було чутно й вибухів. Хтось про війну дізнався з новин, коли вже пив ранкову каву, комусь зателефонували рідні.
На відміну від усієї України, під час воєнного стану на Закарпатті працюють цілодобові аптеки, магазини, супермаркети. Люди можуть перебувати на вулиці навіть вночі.
Віктор Микита каже, що комендантська година на Закарпатті неодмінно позначилася б на матерях з дітьми, які шукали мирне життя в області.
“Що таке комендантська година? – це прості речі. Це коли мама не може вийти за ліками для дитини вночі. Якщо поставити на ваги чоловіків, які тікають від служби через кордон, це одиничні випадки, а комендантська година обмежить 1,6 млн громадян. Нашим співвітчизникам, які приїздять сюди, необхідно перелаштуватися на мирне життя, комендантська година стане цьому на заваді”, — сказав Микита.
Винятком стала Великодня ніч, коли комендантська година на Закарпатті тривала 6 годин. Тоді краян просили відмовитися від традиційних нічних богослужінь, а йти святити паски та писанки після 5-ї ранку. За час війни в області запроваджували й скасовували обмеження й заборону на продаж алкоголю. Зараз заборонено відвідувати ліс. Інших обмежень — немає, лише рекомендації.
Він каже, що було інше рішення – обмежити роботу ресторанів, кафе та інших закладів, спочатку після 20-ї години, а потім – після 22:00. В ОВА стверджують, що нічні клуби в області зараз не працюють.
“Розваги та веселощі зараз на совісті кожного, Закарпаття ніколи й не славилося в розрізі нічого життя, тому будемо цей напрямок розвивати для туризму, але вже після війни”, — пояснив голова ОВА.
Крім того, у квітні, коли потік внутрішніх переселенців був на піку, чисельність населення Закарпаття збільшилося на 602 тисячі. Проте, як запевняють в ОВА, тоді криміногенного “буму” не спостерігалося.
За словами керівника інформаційного департаменту Закарпатської ОВА Романа Молдавчука, на початку війни правоохоронці майже не фіксували типових для регіону правопорушень. Мовляв, у порівнянні з минулими періодами статистика набагато краща.