Шокуючі заяви Олега Коцюби: говоримо про міжнародний аеропорт “Ужгород”, – (ІНТЕРВ’Ю)
Аеропорт “Ужгород”, його доля у часи російсько-української війни та резонансне звільнення Олега Коцюби із займаної посади директора: 45 “за” – рішення прийнято. Депутати Закарпатської обласної ради, 19 травня, проголосували за звільнення Олега Коцюби з посади директора аеропорт “Ужгород”.
Тема летовища сьогодні на слуху у всієї Закарпатської області. У публічному доступі щодня з’являється свіжа інформація щодо аепорту “Ужгород”. Внутрішня війна між посадовцями різного рангу, заклики та прямі звинувачення. Аби розвіяти плітки та міфи спеціальні кореспонденти “Уж Медіацентру” запросили до публічного діалогу трьох осіб, які найбільше фігурують у темі ужгородського аеропорту.
Першим погодився на інтерв’ю Олег Коцюба, директор КП “Міжнародний аеропорт Ужгород”.
Довідково: Олег Коцюба був призначений на посаду заступника голови Закарпатської ОДА при каденції Олексія Петрова. Потім його кандидатуру депутатський корпус Закарпатської обласної ради одноголосно підтримав – на посаду директора аеропорту “Ужгород”. З осені 2021 року Олег Коцюба адмініструє роботу головного летовища області.
ІНТЕРВ’Ю ОЛЕГА КОЦЮБИ – Діана Фуско:
Діана Фуско, журналістка: наш орієнтир – це суспільство. Ми йдемо в ногу з часом задля людей. Завдання нашої команди – надати той інформаційний продукт, який користується попитом серед населення. Кожен п’ятий закарпатець цікавиться долею ужгородського аеропорту. Олег Анатолійович, пряме питання – чим живе сьогодні один із найважливіших інфраструктурних об’єктів Закарпаття у часи війни, яку розпочала рф?
– Летовище “Ужгород” живе та активно функціонує сьогодні. Це – єдиний наразі діючий аеропорт в Україні, який здійснює повний цикл злітно-посадкових операцій і обслуговування повітряних суден та пасажирів. Ми працюємо у цілодобовому режимі 24/7. У будь-який час доби ми готові до перельоту, відльоту будь-якого типу повітряного судна, який за технічними характеристиками може прибути в аеропорт “Ужгород”. Відразу хочеться додати, кричати, навіть про це сьогодні у часи повномасштабної війни, яку розпочала росія проти України, про те, що, сьогодні на жаль роботу летовища блокує обласна влада. Не має ні розуміння, ні підтримки, у мене таке враження, що окремі люди хочуть зруйнувати аеропорт “Ужгород”. І ці люди – це перші особи краю.
ВАЖЛИВО: Олег Коцюба озвучив нашій медіагрупі прямі гострі звинувачення, які адресувалися голові Закарпатської обласної адміністрації Віктору Микиті. Йдеться про приватну розмову Олега Коцюби та голови ОДА у кабінеті посадовця (25 лютого). Редакційною політикою вирішено поки утриматися від цих тез спікера. Причина – це може дестабілізувати і підірвати авторитет на всеукраїнському та міжнародному рівнях Закарпаття, а також посприяти ворогу у боротьбі проти України та Українців.
Діана Фуско: про звільнення, крайню обласну сесію і ніби-то “Ваші позиції у публічності”. У мережі Інтернет шириться інформація про те, що Олега Коцюбу із посади директора аеропорту “Ужгород” намагаються звільнити двоє посадових осіб. Чи відомо Вам про кого йдеться?
– Звичайно, що відомо. І я чітко скажу, що у моєму звільненні зацікавлені пан Чубірко і Микита. З того моменту, коли Володимир Чубірко став головою Закарпатської обласної ради, навіть, коли він давав першу свою прес-конференцію в приміщенні обласного художнього музею, вже тоді почалися “брудні” та безпідставні звинувачення щодо неефективної роботи ужгородського аеропорту. Над моїм звільненням працюють вже довгий період часу, тобто над його реалізацією. Хочуть звільнити і все. Незаконно. Я, навіть, звітував двічі щодо роботи аеропорту. Хоча звітувати за законом я повинен через рік, після того як пропрацюю на посаді. Перший звіт депутати схвалили. Хоча тоді у мене була інформація, що голова обласної ради Чубірко вже має іншу кандидатуру на посаду директора летовища. Потім невелика перерва – і тепер знову попросили мене прозвітувати про роботу аеропорта “Ужгород”.
“Хлопці, я ж прозвітував, вибачте, ми дійшли вже до питання кожного рулону туалетного паперу, які ми ставимо у вбиральнях летовища, що ви ще хочете?”, – Олег Коцюба. Тепер – розумію для чого!
Діана Фуско: для чого потрібно Віктору Микиті і Володимиру Чубірко Ваше звільнення?
– У мене є свої думки щодо цього всього. Сьогодні я не готовий їх озвучити прямо і відкрито. Однак, я точно знаю всі причини і я впевнений, що і Чубірко, і Микита хочуть мого звільнення всіма правдами і не правдами. Прийде час і все проясниться для загалу. Скажу лише одне, що 28 років я служив в органах безпеки України, з яких майже двадцять – у підрозділах контррозвідки. Моя крайня посада – заступник начальника департаменту контррозвідки України. Повірте, прогнози таких дій, ціль окремих осіб я розумію від “А” до “Я”. Однак, поки не можу озвучити їх.
– Журналістка: Якщо б Ви зустрілися із Микитою і Чубірком тет-а-тет, щоб Ви їм сказали?
– Я готовий до діалогів із владою. Я працюю виключно на розвиток регіону. Мені важливо конструктивні діалоги без “рук кукловодів” чи будь-яких політичних ігор. Однозначно, я б пішов на зустріч людям, які займають керівні посади в області. Але, я жодній людині не дам зруйнувати життя важливих об’єктів у Закарпатті. Щоб сказав? Якщо не можете допомогти, то хоч не блокуйте роботу. Не заважайте виконувати прямі обов’язки на робочому місці.
Діана Фуско: гострі заяви у публічному доступі. Сторінка” Аеропорт Ужгород” у фейсбуці – хто пише дописи? Чи погоджуєтеся Ви з тими висловами, адже там багато провокаційного матеріалу?
– Існує тільки офіційний сайт аеропорт “Ужгород”. Я не є користувачем жодної соціальної мережі. У аеропорта не має публічної сторінки у фейсбуці. Але, я бачив ті дописи про які ви запитуєте у мережі фейсбук, мені показували колеги. І відверто, я погоджуюся з тією інформацією, яка публікується на тих сторінках. Там подана правдива інформація. Окремо ще додам, що нещодавно на офіційній сторінці у фб обласної ради з’явився допис про роботу аеропорта Ужгорода, там і оприлюднювали сторінку фб-аеропорту з трьома користувачами. Але, не про це.
– Журналістка: Чи володієте ви інформацією хто є все таки авторами публікацій сторінки у фб – “Міжнародний аеропорт Ужгород” (там більше трьох тисяч підписників)?
– Ні, я не знаю хто це пише. Тому що у нас є лише офіційний сайт. Писати у фейсбуці може будь-хто. Але, знов таки повторюся бачив і підтверджую цю всю подану інформацію у її правдивості.
Діана Фуско, журналістка: чому стільки провокацій навколо ужгородського летовища у період російсько-української війни?
– Ні, це почалося, як я вже розповідав, на початку нашої розмови при призначенні нового голови обласної ради пана В.Чубірко. Насамперед, це велике бажання влади припинити функціонування цього об’єкту з виключно комерційною метою. 92 гектари землі в центрі міста, приваблива ділянка для забудови, відповідно “нажитися” можна дай Боже. Але, я офіційно зав’являю не дозволимо! Ні я, як директор, ні наш колектив, однозначно. Ми не дамо знищити аеропорт.
Розвиток подій навколо міжнародного аеропорту: 19 травня 45 із 68 закарпатських обласних депутатів проголосували за звільнення директора КП “Міжнародний аеропорт “Ужгород” Олега Коцюби. Причини – невиплата заробітної плати перед працівниками (майже сто осіб – колектив аеропорту) та заборгованість перед Пенсійним фондом України.
Діана Фуско: Олеже Анатолійовичу, яка ситуація із зарплатами на комунальному підприємстві та заборгованістю перед Пенсійним фондом України. Це і є головні агрументи депутатського корпусу щодо прийнятого рішення про Ваше звільнення?
– Станом на сьогодні немає заборгованостей ні перед нашими працівниками та працівницями, ні перед Пенсійним фондом України. Заробітню плату виплачено у повному обсязі, більше того, я показав відповідні документи, де переплата до Пенсійного Фонду – 735 тисяч грн. Натомість головний наш фінансовий гарант – обласна рада виплатила нам майже 4,6 млн грн. З обласного бюджету на життєдіяльність аеропорту на 2022 рік було закладено – 24,5 млн грн, з них – 19,6 на зарплату людям. Ми працюємо попри всі блокування обласної ради, ми заробляємо кошти, ми покращуємо сервіс. Оцініть летовище ще рік тому. Повірте, тих мізерних сум, які надійшли із обласного бюджету за програми підтримки ефективності аеропорту, їх просто не вистачає ні на що. Тим більше коли зараз робота аеропорту активна як ніколи. Я разом із колективом, ми всі робимо неможливі речі для того, щоб наше летовище функціонувало цілодобово. Це дико та дуже низько із боку Чубірка і Микити, тим більше у період війни блокувати роботу найголовнішого об’єкту в області. Повторюся: у нас немає жодної фінансової заборгованості.
Журналістка: Не минуло і року, тоді весь депутатський корпус одноголосно підтримав Вашу кандидатуру на посаду директора аеропорт “Ужгород”- що змінилося з тих пір: люди ж залишилася там ті самі?
– Тиск на депутатів із боку голови Закарпатської ОДА та голови обласної ради. Це моя чітка позиція. Однак, є ще один момент у влади, навіть, не має кандидатури на цю посаду. Скажіть, чи не дикість у такий час, коли аеропорт, ну дуже важливий інфрастраструктурний об’єкт залишати його без керівника? Цей робота відразу зупиниться. Тут без коментарів.
Діана Фуско: попри те, що депутати проголосували за Ваше звільнення, ми з Вами пишемо інтерв’ю у кабінеті директора КП “Міжнародний аеропорт Ужгород”. Прокоментуйте, будь ласка: що далі?
– А причини звільнити мене – немає. Жодної. Одного бажання обласної влади замало. На щастя! Скільки перевірок було. Скільки тут силовиків приходило. І нічого. Я продовжую працювати разом із колективом задля перемоги України. Я подав всі відповідні позови до судових органів щодо неправомірного прийняття рішення депутатського корпусу Закарпатської облради. Це безпідставне рішення під тиском двох осіб. Деякі обласні обранці на сесії викрикували: “А скажіть, за що ми його звільняємо?” (йдеться про Віктора Русина). На жаль, ми змушені боротися із внутрішнім ворогом. І виборювати життя аеропорту “Ужгород”. Ну що ж – це вимушені міри. Я не дам знецінювати роботу міжнародного летовища “Ужгород”. Ні за яких обставин.
– Журналістка: Як змінилося ваше життя з початком війни?
– Як і у всіх свідомих українців і українок, почав працювати ще більше. Ще інтенсивніше задля перемоги України у війні, яку розпочала росія. Я днюю і ночую тут, бо розумію наскільки наше летовище необхідне сьогодні. На першому місці – робота і той тил, який потрібно надати багатьом людям наразі. Більше озвучити не можу, бо вся інформація може бути використана ворогом. Єдине, скажу, що ми відновили роботу бомбосховища. Наші працівники у безпеці. А це сьогодні головне. Спати тепер можемо спокійно.
Діана Фуско: Чи є реакція від центральної влади стосовно внутрішнього конфлікту щодо аеропорту “Ужгород”? Чи про це відомо в Офісі Президента і главі державі?
– Щодо Офісу Президента не знаю, та і самого Президента. В країні війна, я думаю є завдання набагато важливіші. Колектив аеропорту ініціював колективне звернення щодо блокування роботи обласною владою нашої роботи, безпосередньо моєї, як керівника, і ми направили листа до Кабінету Міністрів України. Зі мною спілкувався один із керівників департаментів Кабінету Міністрів, відомо, що звернення опрацьовується. Головне прохання передати – аеропрот “Ужгород” – в державну власність. І тоді проблем не буде.
Команда “Уж Медіацентр”: наша медійна група спілкувалася з Олегом Коцюбою понад 40 хвилин. Багато заяв та гострих звинувачень на адреси голови обласної ради Володимира Чубірка та голови Закарпатської облдержадміністрації пана Микити залишилися на записах диктофонів у наших власкорів. Ці всі репліки Олега Коцюби будуть озвучені обласній владі, якщо останні погодяться на інтерв’ю з нашими кореспондентами. У п’ятницю, 27 травня, адміністрація “Уж медіацентр” надіслала два листи до пресслужб голови облради та держобладміністрації.
У період жорстокого вторгення російської федерації на територію Незалежної України редакційною політикою “Уж медіацентр” було вирішено утриматися від оприлюднення гострих звинувачень-коментарів. Як ми писали раніше – це може бути використано противником. Журналісти зберігатимуть всі записи публічних розмов на власних джерелах і після перемоги України власкори повернуться до теми аеропорту “Ужгород” і оприлюднять більше інформації.