Як у разі військового стану ужгородцям видавати харчі за талонами – радилися в мерії
Усі керівники ОСББ, ЖБК, ЖРЕРів ще у грудні 2014 року отримали листи з міської ради із вказівкою надати інформацію про кількість мешканців у їхніх будинках, зареєстрованих як проживаючі в Ужгороді. У себе відповідальні з ОСББ та інших утворень повинні мати і списки за прізвищами. Усе для того, щоб у разі запровадження військового стану можна було задіяти так зване нормоване забезпечення населення харчами.
Про це сьогодні повідомив на нараді з питань цивільного захисту керівник відділу мобілізаційної роботи міськради Ужгорода Віктор Панасенко.
За його словами, у 90-х схожа система вже діяла – видавали талони для отримання харчових продуктів, карточки на непродовольчі товари.
А зараз у разі необхідності будуть створені мобілізаційні комісії, які будуть займатися інвентаризацією залишків товарів і коштів, відтак закриють усі кафе, ресторани заклади торгівлі, а забезпечення буде через талони.
Віктор Панасенко розповів, що деякі керівники підійшли до подачі відомостей не зовсім відповідально, ставлять недоречні питання, на зразок: «а проти кого будемо воювати?». Цим ставлять під удар тих, хто живе у будинках, бо якщо буде запроваджено особливий режим, введено нормоване забезпечення, то ті, кого немає у списках, не зможуть отримувати товари.
Списки, наголосили на нараді, подати ще не пізно, але в них мають бути лише особи, зареєстровані в Ужгороді. Ті, хто живе тут, а «числиться» в якомусь іншому місті, селі – там і повинні отримувати талони і картки.
До речі, на нараді запевнили, підробити їх буде неможливо.