Улюблена забава ужгородських дітей може завершитись інфекційними захворюваннями
В самісінькому центрі Ужгорода, на Театральній площі, часто можна побачити, як жителі та гості міста годують голубів. Зграя птахів тут живе вже роками. І хоча голуби є візитівкою центральних площ багатьох українських та європейських міст, контакт з ними може призвести до неочікуваних наслідків, адже голуби переносять різні інфекційні захворювання та пташиний грип. Особливо небезпечно, коли з цими пернатими граються діти.
Ужгородський лікар-інфекціоніст Віктор Петров стверджує, що найголовнішим і найнебезпечнішим захворюванням, яке переносять голуби є орнітоз: «Ця бактеріальна інфекція протікає майже безсимптомно, тому її важко діагностувати. Орнітоз проявляється незначним підвищенням температури, кашлем, алергічними проявами і зазвичай ним хворіють доярки і люди, що працюють на птаховиробництві».
Лікар попереджає, що 50 відсотків голубів, що літають в Ужгороді, інфіковані орнітозом: «Ця статистика є офіційною та стосується як Ужгорода, так і території всієї України. Найбільше цією інфекцією можна заразитись, коли голуби масово злітають. Вдихати пилюку з їх пір’я найбільш небезпечно. Не можна дозволяти дітям бігати за голубами та провокувати їх до зльоту, хоча малечі це дуже подобається».
Виявляється, в Ужгороді це захворювання реєструється постійно, але аби воно потрапило до статистичних звітів потрібно робити дорогий лабораторний аналіз, тому зазвичай обходиться без нього. Людині набагато дешевше пролікуватись ліками, що коштують 35 гривень і забути за хворобу.
Однак, не тільки цим захворюванням небезпечні голуби. «Тепер знову реєструються поодинокі випадки повернення пташиного грипу та реассортанту (міксованого свинного і пташиного грипу). Це захворювання є дуже небезпечним і найбільше переноситься в період міграції птахів, який, власне, зараз і відбувається», – наголошує Віктор Петров.