Учні молодших класів Хуста харчуватимуться безкоштовно
Так, зокрема, вирішили 30 січня члени міськвиконкому райцентру.
Принаймні, у цьому навчальному році платити за обіди учнів початкової ланки батьки не будуть. Згодом, якщо навіть плату за гарячі страви у шкільних їдальнях доведеться впровадити, сиріт, дітей, позбавлених батьківської турботи, з малозабезпечених та багатодітних сімей, родин чорнобильців, все одно харчуватимуть за державні кошти. – У багатьох краян нині, на жаль, невисокі зарплати та значні видатки за оплату комунальних послуг.
А гарячі обіди для маленьких школярів є одним із чинників повноцінного розвитку. Тож, враховуючи думки та побажання мешканців міста над Тисою, міська рада, незважаючи на фінансові обмеження, знайшла шляхи вирішення проблеми харчування за рахунок бюджетних коштів, – зазначив керуючий справами Хустського міськвиконкому.
Окрім дармових обідів, діти із віддалених районів Хуста й надалі підвозитимуться до учбових установ безкоштовно. Проте батьківську плату за дитячі садки чиновникам усе ж довелося збільшити.
– Враховуючи подорожчання як продуктів харчування, так і бензину, а також той чинник, що вартість гарячих страв у дошкільних закладах не переглядалася із 2011 року, довелося зробити переоцінку меню. Як відомо, досі частки батьківської плати та коштів з місцевих бюджетів були однаковими (50% на 50%). Та згідно з новими нормами, частину п’яту статті 35 Закону України «Про дошкільну освіту» викладено у такій редакції: «Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі у розмірі, що становить не менше 60 відсотків (у міській місцевості) та не менше 40 відсотків (у сільській місцевості) від вартості харчування на день». Тобто, тепер татусі та матусі повинні платити за харчування малюків на 10% більше, ніж раніше.
Якщо в попередні роки загальна добова плата за дитину обходилася в 10 грн., то зараз нам довелося підняти її до 12 грн. Для прикладу, в Ужгороді вартість добового харчування дошкільнят зросла до – 22 грн., у Мукачеві – до 13 грн., у Берегові – до 11,25 грн., у Чопі – до 12 грн. Отже, батькам один день перебування малюка в ДНЗ обходитиметься відтепер у 7,20 грн. Місячна ж плата (22 робочі дні) складатиме приблизно 160 грн. – розповів для «Карпатського об’єктива» начальник управління освіти, релігій та у справах національностей Хустської міської ради Василь Мочарник.
Слід зазначити, що від плати за ДНЗ, як і раніше, звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет, а також сироти та позбавлені батьківського піклування. Крім ціни, чиновники міста над Тисою також вирішили трохи змінити раціон найменших хустян, ввівши в меню менше хліба та олії і збільшивши кількість масла, риби та овочів.
Марина АЛДОН
Новини Закарпаття – «Карпатський об’єктив»