Як ужгородцям із приготуваннями до Пасхи не вляпатись у великий штраф?
Ужгородці заходилися приводити до належного вигляду свої будинки та двори, проте така хазяйновитість може вилізти боком, а саме — штрафом до 1360 гривень.
Справа в тому, що далеко не всі громадяни знають та дотримуються «Правил благоустрою», які є чітко регламентовані і виконання яких є обов’язковим. Керуються в Ужгороді з цього питання рішенням міської ради 2006 року № 136.
Для початку потрібно визначити, за прибирання якої території відповідають громадяни: у приватних будівель прилегла територія – це «площа тротуару чи земельної зони вздовж огорожі лінії забудови цієї будівлі до проїжджої частини вулиці, в разі відсутності проїжджої частини на відстані 15 м по периметру».
Тобто, якщо в ужгородців немає договору про прибирання цієї території, а ділянка брудна – це на совісті самих мешканців міста.
Загалом же зобов’язання у сфері благоустрою для громадян визначається третім розділом цього документу. Таким чином, ужгородці повинні утримувати в належному стані закріплені за ними в установленому порядку території. Крім цього, не порушувати інтереси інших суб’єктів у сфері благоустрою міста, тобто органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, фізичних осіб – підприємців, органів самоорганізації населення та інших громадян.
Ужгородці зобов’язані укладати договори на вивезення твердих побутових відходів згідно з вимогами діючих санітарних норм та своєчасно сплачувати за їх вивезення.
Забороняється жителям міста, відповідно до статті 9 цього рішення:
– Забруднення території міста, тобто прибрати свою ділянку та винести непотріб на територію загального користування. Такі ситуації часто доводиться спостерігати — як правило купки сміття, що з’являються на прибордюрних територіях – це порушення саме цього пункту «Правил благоустрою».
– Спалювання листя, трави, бур’яну, гілля, деревини, відходів виробництва, побутового сміття. Тобто після обрізки дерев та винограду потрібно розуміти, що спалювати можна лише гілки, а листя чи трава, що димлять у дворі – це привід скласти на громадянина протокол про порушення «Правил благоустрою».
– Несвоєчасне знищення бур’янів та особливо бур’янів-алергенів, невчасне косіння газонів на закріплених територіях. Таким чином самосіви та жмутки минулорічної трави – це не менше порушення, ніж сміттєзвалище біля паркану.
Порушники вимог цих Правил зобов’язані компенсувати в повному обсязі витрати, пов’язані з ліквідацією таких порушень та відшкодувати розмір заподіяної шкоди.
Відділ муніципальної поліції та правопорядку Ужгородської міської ради вже розпочав рейди та перевіряє дотримання цих правил жителями нашого міста.
Тих ужгородців, які недбало ставляться до прибирання своїх територій, запросять на засідання адміністративної комісії, де, відповідно до статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, їх чекає накладення штрафу від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 340-1360 гривень.
Якщо ужгородці стали свідками того, що хтось із містян порушує ці правила, потрібно звертатися в міськвідділ міліції, відділ муніципальної поліції та правопорядку Ужгородської міської ради або в ЖРЕР, який обслуговує цю територію.