В області закінчується вакцина для дітей, альтернативи якій немає
Проблема виникла через провалені державні закупівлі, стверджують закарпатські медики.
Через провалені держзакупівлі закарпатські діти залишились без життєво важливої вакцини. Про це повідомили під час сьогоднішньої прес-конференції в Обласному центрі здоров’я, яка присвячена Міжнародному дню боротьби із туберкульозом.
Так, за інформацією обласного дитячого фтизіатра Катерини Дебрецені, зараз в області практично вичерпані запаси вакцини БЦЖ, яка є одним із найважливіших профілактичних засобів у боротьбі з епідемією туберкульозу, яка наразі зафіксована в усій країні, пише Голос Карпат.
«Ситуацію з туберкульозом серед дітей прийнято вважати індикатором, який може показати ситуацію з туберкульозом на майбутнє. минулий рік ми завершили досить успішно, однак зараз у нас закінчується вакцина БЦЖ, яка є основною у боротьбі із туберкульозом. Альтернативи цій вакцині немає», – заявила Дебрецені.
За словами обласного фтизіатра Любові Марковцій, ця проблема виникла через провалені державні закупівлі.
«Це препарат, який закуповується виключно за державні кошти і цей процес регламентується законом. Наразі запаси вакцини в області практично вичерпані і коли ця проблема вирішиться, незрозуміло. Ми звернулися до Міністерства із відповідним проханням», – пояснила лікарка.
Епідемія туберкульозу на Закарпатті розпочалася у 2001 році, коли на 100 тисяч населення почали фіксувати 54 випадки захворювання на туберкульоз. На сьогодні Закарпатська область знаходиться в стадії епідеміологічної стабілізації туберкульозу. За останні декілька років рівень захворюваності на туберкульоз є дещо нижчим за середній по Україні та становить 58,3 випадки на 100 тисяч населення у 2014 році (2012 рік – 58,2 випадки, 2013 рік – 57,2 випадки).
Ситуація із захворюваністю серед дітей також є відносно стабільною. Рівень захворюваності майже удвічі нижчий за середній по Україні. Показник захворюваності на туберкульоз серед дітей в області за 2014 рік дещо знизився у порівнянні із 2013 роком та становив 4,5 випадки на 100 тисяч населення (у 2013 році – 4,6 випадки)