Як ужгородкам отримати медичний висновок про підтвердження факту народження дитини
Але — поза закладом охорони здоров’я.
Відповідно до Наказу Мін’юсту від 06.06.2013 № № 1113/5, який набрав чинності 25.06.2013 року, для реєстрації народження дитини поза закладу охорони здоров’я, окрім вже звичних медичного свідоцтва про народження (форма № 103/о) або медичної довідки про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (форма № 103-1/о), батькам необхідно надати висновок про підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я, форма якого затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 09.01.2013г. № 9.
Що ж являє собою цей медичний висновок і як його отримати?
Якщо медичним закладом не проводився огляд жінки і дитини, факт народження дитини за межами установи охорони здоров’я підтверджується медичною консультаційною комісією.
З відповідною заявою можуть звернутися як сама жінка, так і її чоловік, родичі, інші особи, представника служби у справах дітей.
Заявник не пізніше одного тижня з передбачуваного дня народження дитини поза закладом охорони здоров’я, факт народження якого вимагає підтвердження, подає комісії документи.
За результатами аналізу документів, комісія не пізніше десяти календарних днів з моменту їх отримання приймає рішення про підтвердження або відмову у підтвердженні факту народження дитини і складає висновок в двох примірниках.
Один примірник видається заявнику (у разі підтвердження факту народження дитини) для пред’явлення у відділ державної реєстрації актів цивільного стану, а другий – залишається в комісії.
Після підтвердження факту народження дитини заклад охорони здоров’я, під наглядом якого перебуває дитина, видає на підставі висновку комісії заявнику медичну довідку про знаходження дитини під наглядом лікувального закладу за формою № 103-1/о, затвердженої МОЗ, яка є підставою для проведення державної реєстрації народження дитини в органах державної реєстрації актів цивільного стану.
Державна реєстрація дитини проводиться за заявою батьків, або одного з них, або ж за заявою родичів, інших осіб, представника органу охорони здоров’я, де знаходиться дитина – якщо самі батьки з якихось причин не можуть з’явитися до органів РАЦС. І зробити це потрібно протягом місяця з моменту народження дитини .
Одночасно із заявою про державну реєстрацію народження подаються:
а) паспорти або паспортні документи, що посвідчують особистості батьків (одного з них). Якщо документ, що засвідчує особу одного з батьків, з поважних причин не може бути пред’явлений, то орган державної реєстрації актів цивільного стану не вправі відмовити в державній реєстрації народження дитини. Відомості про друга з батьків у цьому випадку вказуються на підставі свідоцтва про шлюб.
б) паспорт або паспортний документ, що засвідчує особу заявника, у разі якщо державна реєстрація народження проводиться не батьками, а іншою особою;
в) документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб, спільна заява матері та батька дитини, заява матері). За відсутності свідоцтва про шлюб підтвердженням зареєстрованого шлюбу може бути відмітка про його державну реєстрацію в паспортах або паспортних документах матері та батька дитини.
Тетяна Мирявчик, головний спеціаліст
відділу державної реєстрації актів цивільного стану
по місту Ужгороду реєстраційної служби
Ужгородського міськрайоного управління юстиції