Як діяти закарпатцям, якщо викрали автомобіль
Не виявивши свій автомобіль там, де його залишили, негайно повідомите про крадіжку по телефону 102 і відразу шукайте відділення міліції, на території якого було скоєно злочин.
Подайте заяву на ім’я начальника відділення , його допоможуть сформулювати міліції . У чергового , що прийняв заяву, обов’язково попросіть контрольний талон заяви і дізнайтеся, хто займатиметься цією справою і куди її передадуть . Одночасно повідомите по телефону у вашу страхову компанію .
У міліції зобов’язані видати довідку про факт крадіжки. З цією довідкою треба приїхати в страхову компанію, щоб повідомити про подію і написати офіційну заяву про викрадення (незаконному заволодінні авто). Якщо з яких-небудь причин прибути в зазначений термін неможливо, то необхідно зв’язатися з офісом компанії по телефону або факсу і домовитися про день відвідування .
Не зашкодить особисто оглянути найближчі двори, стоянки, гаражі, комори й інші подібні місця: іноді злодії залишають крадені автомобілі поблизу, щоб стихла метушня в районі .
Знайти автомобіль найімовірніше тільки в перші декілька днів.
Видавши довідку про факт викрадення, міліція повинна провести перевірочні дії із заяви і, переконавшись у наявності або відсутності ознак злочину, дати письмову відповідь. Копію постанови про порушення кримінальної справи за фактом викрадання клієнт представляє страховій компанії, і це є точкою відліку часу виплати. Термін виплати багато в чому залежить від обставин, при яких сталася крадіжка, від дій міліції і ряду інших чинників.
Перевірка усіх обставин займає декілька місяців . За цей час органи попереднього розслідування зазвичай приймають рішення у кримінальній справі : воно або припиняється , або кваліфікується.
Якщо ваш автомобіль буде все ж знайдений (а таке відбувається не так вже рідко), оцініть в експертній фірмі заподіяні йому ушкодження ( офіційний акт судової експертизи ). Потім стягуйте із злодія через суд відшкодування заподіяного збитку, моральної шкоди, а також шкоди заподіяної здоров’ю, посилаючись на стрес, підвищення тиску і тому подібне, підтверджені квитанціями на оплату діагностики, ліків, медичних процедур.