ГУ Держгеокадастру області нехтує своїми обов’язками стосовно видачі земельних ділянок бійцям та ветеранам АТО
Проте, до сьогодні військовослужбовці обіцяної землі так і не отримали. А все через те, що ГУ Держгеокадастру області за 8 місяців так і не спромоглося надати відповідні документи. При цьому держустанова ще на початку року отримала за це 450 тисяч гривень та уклала відповідні договори. Ситуація ускладнюється тим, що згідно з вимогами останнього абзацу розділу «Система організації процесу виконання Стратегії», затвердженої Постановою КМУ від 7 червня 2017 р. № 413 затвердження проектів землеустрою вказаним учасникам АТО є можливим виключно до 30 вересня.
Зі свого боку, ГУ Держгеокадастру, знаючи про ці вимоги, з червня 2016 року по сьогодні не вжили жодних заходів по доведенню цієї інформації до заявників та пришвидшенню оформлення земельних ділянок. Таким чином, були проігноровані законні інтереси заявників-учасників АТО.
У зв’язку з чим до ГО “Спілка учасників бойових дій “Об’єднані війною” постійно надходять скарги. Про це на своїй сторінці у мережі Фейсбук повідомив Голова Правління вказаної організації Микола Марчишак. Він же звернувся до керівників Закарпатської облдержадміністрації та начальника ГУ Держгеокадастру у Закарпатській області.
В своїй заяві Марчишак звернув увагу посадовців на невідкладність та гостроту питання, а також запропонував можливі варіанти вирішення ситуації, що склалася. Чи відреагує вчасно на заяву держустанова – поки що залишається питанням. А тим часом для вирішення проблеми залишається тільки 10 днів, 2 з яких є вихідними.
Текст публікації наводимо повністю:
“Сьогодні зареєстрував декілька звернень.
Текст звернень та фото додаю.
Голові Закарпатської обласної
державної адміністрації
Москалю Г.Г.
Начальнику Головного управління
Держгеокадастру у Закарпатській області
Мельничук С.С.
Голови Правління
Громадської Організації «СПІЛКА
УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ «ОБ’ЄДНАНІ ВІЙНОЮ»
Марчишака М. М.
ПРОШУ РОЗГЛЯГУТИ ТЕРМІНОВО !!!
ЗВЕРНЕННЯ УЧАСНИКІВ АТО
Після резонансних в області і Україні проявів соціального обурення й громадських протестів учасників АТО у м. Ужгороді, розпорядженням Голови Закарпатської ОДА № 285 від 07.06.2016 зупинено незаконне виділення земельних ділянок на території міста Ужгород, обмеженої вулицями Загорська, Мінська, Тютюнова, загальною площею 16,2674 га, та у відповідності до чинного законодавства України передбачено виділення вказаних ділянок для першочергової передачі (надання) учасникам АТО та членам їх сімей.
Розпорядженням Голови Закарпатської ОДА № 649 від 22.12.2016 створена робоча група, яку очолив заступник голови обласної державної адміністрації Мікулін В.П., і до складу якої увійшов представник Головного управління Держгеокадастру області, – з метою контролю щодо неухильного дотримання законності і забезпечення справедливого розподілу земельних ділянок.
Згідно п. 6 Протокольного рішення вказаної робочої групи від 31.01.2017 розподіл визнано завершеним, а у відповідності до п. 5 цього рішення – рекомендовано ГУ Держгеокадастру області невідкладно завершити оформлення першочергового надання дозволів на розроблення проектної документації визначеним заявникам – учасникам АТО.
За рекомендацією обласної державної адміністрації, для якісної і швидкої роботи, та для сприяння у погашенні заборгованості інституту, учасники АТО пішли на зустріч та замовили розроблення проектів землеустрою у структурного підрозділу ГУ Держгеокадастру області – державної установи (!) – Інституту землеустрою.
Уклавши договори, і отримавши більше 450.000 грн. від заявників за виконання робіт, інститут протягом 8-ми місяців не дав кінцевого результату. Як нам відомо станом на сьогодні жодного наказу ГУ Держгеокадастру області на затвердження вказаних проектів землеустрою не видано.
У теперішній час значна частина заявників-учасників АТО перебувають в зоні проведення антитерористичної операції. За їх участі періодично відбуваються ротації збройних формувань. На тепер з ними відсутній телефонний зв’язок, довіреностей членам сім’ї стосовно оформлення і приватизації вказаних земельних ділянок, у зв’язку із незнанням гостроти питання і запевнення інституту у нормальному, планомірному оформленні проектів землеустрою, більшість з них не лишили. Тобто, це є ще одним фактором, що унеможливлює швидке завершення оформлення документів.
Проте ситуація, що склалася, є катастрофічною у зв’язку з тим, що згідно з вимогами останнього абзацу розділу «Система організації процесу виконання Стратегії», затвердженої Постановою КМУ від 7 червня 2017 р. № 413, «у разі надання дозволів на розроблення документації із землеустрою територіальними органами Держгеокадастру до набрання чинності цією Стратегією на умовах, що суперечать положенням цієї Стратегії, затвердження такої документації здійснюється до кінця кварталу, що настає за кварталом, в якому була схвалена ця Стратегія». Тобто, затвердження проектів землеустрою вказаним учасникам АТО вбачається за можливе виключно до 30.09.2017.
Знаючи про ці вимоги Постанови КМУ від 7 червня 2017 р. № 413 ГУ Держгеокадастру області та підпорядкований йому Інститут землеустрою з червня місяця п.р. по сьогодні не вжили жодних заходів по доведенню цієї інформації до заявників та пришвидшенню оформлення земельних ділянок. Таким чином, були проігноровані законні інтереси заявників-учасників АТО.
У зв’язку з цим, до нашої громадської організації, як до регіонального об’єднання учасників АТО, до якого входить найбільша чисельність місцевих громадян цієї категорії, і яке покликано захищати права своїх членів, надходять численні скарги і звернення, які свідчать про те, що ГУ Держгеокадастру області та підпорядкованими управлінню установами не дотримуються вимоги чинного законодавства, а також розпоряджень Голови ОДА № 285 від 07.06.2016 і № 649 від 22.12.2016 стосовно першочергового надання земельних ділянок учасникам АТО. Зокрема, що розроблення проектів землеустрою було умисно затягнуто на часі, за вказаною роботою не здійснювався належний контроль з боку керівництва ГУ Держгеокадастру. Необхідним вважаємо довести до Вашого відома і думку більшості заявників – учасників АТО стосовно того, що ГУ Держгеокадастру області нехтує своїми обов’язками і продовжує зволікати із вжиттям пріоритетних, екстрених заходів, націлених на кардинальне виправлення ситуації.
Цим зверненням Громадська організація прагне застерегти і упередити наслідки, що стануться у разі продовження таких дій з боку ГУ Держгеокадастру області. Головне, що унеможливиться затвердження проектів землеустрою та реалізація відповідних Конституційних прав учасників АТО, задекларовані й відповідними розпорядженнями Голови ОДА. Цілком передбачуваними і прогнозованими у цьому разі є прояви соціальної напруги, поширення інформації у засобах масової інформації, звернення до Президента України та центральних органів виконавчої влади, ініціювання питання про індивідуальну відповідальність конкретних винних посадових осіб – виконавців і керівників, а також громадянські протести.
На підставі викладеного прошу:
1. Вжити ефективних заходів з налагодження пріоритетної, системної і оптимальної роботи усіх підрозділів і відповідальних працівників ГУ Держгеокадастру області, в тому числі Інституту землеустрою, реєстраторів, з метою отримання кінцевого результату (видання наказів про затвердження проектів землеустрою) у встановлені строки (до 30.09.2017).
2. Покласти безпосередню організацію і контроль за вказаною вище роботою, а також питання взаємодії з нашою Громадською організацією з зазначених питань, на одного із заступників начальника ГУ Держгеокадастру області, як пріоритетний напрямок роботи, націлений на кінцевий результат.
3. Звернутись (взяти на постійний контроль) до Держгеокадастру України з проханням сприяти пришвидшенню екстериторіального погодження проектів землеустрою вказаним учасникам АТО м. Ужгорода і Ужгородського району Закарпатської області, як пріоритетного і критично-значущого соціального проекту.
4. Звернутися до Держгеокадастру України з проханням ініціювати продовження строків затвердження проектів землеустрою, визначених у Постанові КМУ № 413 від 7.06.2017 (у разі якщо ці строки не нівелюються зміною цільового призначення земельних ділянок – із сільхозпризначення – на будівництво і обслуговування житлових будинків …).
Тим більше, що ці строки і порядок суперечать вимогам Земельного Кодексу України.
5. У разі неможливості реалізувати пропозиції, що викладені у п. 4 цього документу, і вчасного затвердження проектів землеустрою в контексті вимог Стратегії, просимо із залученням облдержадміністрації, нашої громадської організації, спеціалістів Ужгородської міської ради, – обговорити питання можливості, а у разі доцільності і конкретного механізму, затвердження проектів землеустрою з наступною передачею земельних ділянок у комунальну власність міста Ужгорода. В такому випадку можливе вирішення питання про передачу ділянок за рішенням міської ради. Або запропонувати інший варіант виходу із ситуації.
6. Визначити з реєстраторами та Інститутом землеустрою найбільш оптимальний механізм отримання Витягів на земельні ділянки з Державного земельного кадастру, та включення їх до матеріалів проектів землеустрою.
7. Враховуючи наявні у розпорядженні головного управління відомості стосовно земельних ділянок (розподіл по особам, наявність кадастрових номерів за проведеним розподілом 170 ділянок згідно з детальним планом, інформації у довідках «ф. 6-ЗЕМ» тощо) – доручити окремим фахівцям ГУ Держгеокадастру області виконати технічну підготовчу роботу – невідкладно підготувати електронні проекти наказів на затвердження проектів землеустрою. Цих же фахівців уповноважити у терміновому порядку (на протязі робочого дня) виконувати обґрунтовані заяви учасників АТО щодо оформлення та отримання наказів на затвердження проектів землеустрою, враховуючи терміни, що встановлені у Постанові КМУ № 413 від 7.06.2017.
Враховуючи гостроту питання прошу розглянути це звернення невідкладно і повідомити мене про результати.
Голова Правління
Громадської Організації «СПІЛКА
УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ
«ОБ’ЄДНАНІ ВІЙНОЮ»
М.М. Марчишак”