Чому в Ужгородській міській лікарні помирає найбільше пацієнтів в області?
Про це розповів головний лікар медичного закладу Іван Курах. За словами медика, подібна статистика не повинна викликати жодного занепокоєння, є нормою та має під собою певні причини.
«Смертність всюди однакова. Але в сільській місцевості, де люди живуть у хатах, вони, коли людина помирає, стараються тримати її вдома. Кожна сім’я хоче, щоб близька людина помирала вдома. Це відверто кажучи. У місті це трохи відрізняється. Якщо люди живуть у квартирі і хтось помирає, то зрозуміло, що вони намагаються відправити ту людину у лікарню. І нічого страшного нема в тому, що людина помирає в лікарні. У цьому немає нічого особливого», – заявляє Курах.
Для прикладу лікар наводить ситуацію з онкологічними хворими у районах області. Зазвичай ця категорія пацієнтів (коли мова йде про останні, невиліковні стадії захворювання) проходить лікування вдома, просто отримуючи необхідні знеболюючі препарати. Відтак, і помирають хворі вдома.
«А у місті людей при смерті привозять сюди, в лікарню, тому що коли вони помирають у квартирі, то це створює незручність. Людину потім все одно треба везти у прозектуру, викликати дільничного, викликати всі структури, виписувати всі необхідні папери, на основі яких потім видається свідоцтво про смерть. Тому нічого страшного, якщо в закладі помирає людина. Вона помирає не від того, що лікарі не надали їй допомогу, а від того, що довелось приїхати в лікарню», – пояснює Іван Курах.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що минулого року в Ужгородській центральній міській клінічній лікарні зафіксований найвищий відсоток госпітальної смертності серед медичних закладів області.