“Ей, ти, йди сюди!” або як захиститися від нападу на вулиці
Часто буває, що нам потрібно затриматись на роботі до пізнього вечора. Ми повертаємось додому самі і стаємо легкою мішенню для нападника. Як свідчить сумна статистика, пограбування на вулицях залишається одним з найпоширеніших злочинів. За даними поліції, щодня в Ужгороді трапляються злодіяння. Під час пандемії цей відсоток тільки виріс.
«Знімала готівку: на Закарпатті вночі побили жінку», «В Ужгороді 33-річний раніше судимий чоловік напав на перехожого і вкрав мобільний телефон» і це ще не всі заголовки новин за останні два дня. Хоч багато з цих злочинів є дрібними інцидентами, проте потрібно вміти реагувати швидко і якщо це трапиться: захищатись або ж утікати, бо від нападу ніхто не застрахований. Головне в таких випадках – не панікувати й миттєво прийняти рішення. Адже найважливіше – це зберегти своє життя.
Як захистись від вуличних нападників та не стати черговою жертвою, ми поцікавилися в співзасновника провідної охоронної служби міста Ужгород «Агенство безпеки СБМ» Євгена Молнара:
- Повертаючись додому у вечірній та нічний час, намагайтеся йти по освітлених та багатолюдних вулицях. У пізній час краще ходити там, де більше транспорту і перехожих. Найчастіше злочинці остерігаються великих компаній та обирають для себе жертвою людину, що йде сама.
- Не зайвими у сумочці будуть засоби самозахисту (газовий балончик чи електрошокер). Важливо, щоб спецзасіб можна було швидко дістати й застосувати в разі нападу.
- Не забувайте також про свій голос. Якщо ви почнете кричати, це може злякати нападника, і він утече. Або ж ваш голос приверне увагу і хтось прийде на допомогу. Проте чекати, що хтось вас врятує не варто, сподівайтеся лише на себе. Деяким свідкам може бути взагалі байдуже, що відбувається.
- Тримайтесь від агресора на безпечній відстані, а якщо випаде нагода зателефонувати, то не гайте часу. Викликайте нашу охоронну службу. Група швидкого реагування за декілька хвилин прибуде до місця злочину. А якщо у вас у телефоні підключена тривожна кнопка, то завдяки GPS вас легко буде відшукати за місцезнаходженням.
Що варто знати про охоронну службу? Те, що по місту та його околицям постійно працюють три оперативні групи, а нещодавно Агентство безпеки СБМ першими у регіоні презентували групу швидкого реагування на мотоциклі. Мотопатруль – це четверта оперативна група СБМ у місті.
Від себе можемо додати, що варіантів, як захистись є безліч. Але будьте пильні і не забувайте, що непередбачені ситуації можуть статися з кожним у будь-який момент. Тому краще не ризикуйте своїм життям, а довіртеся професіоналам, які вас захистять.
Маріанна ЛЕПАЙ