Зеленський запропонував виведення Нацгвардії з управління МВС і передачу президенту
Президент Володимир Зеленський хоче вивести Національну гвардію з підпорядкування Міністерства внутрішніх справ і передати президенту.
У запропонованому законопроекті №1007 йдеться про виведення Нацгвардії з управління МВС і передачу президенту.
Із закону про НГУ пропонують виключити всі згадки про міністра внутрішніх справ у частині, де йдеться про управління, а керівництво відомством безпосередньо передати командувачу Нацгвардії.
Дослівно: “Діяльність Національної гвардії спрямовується президентом через командувача Національної гвардії, який здійснює безпосереднє керівництво Національною гвардією”.
Деталі: У пояснювальній записці до законопроекту необхідність такого рішення пояснюється тим, що в умовах особливого періоду керівництво військовими формуваннями, зокрема Нацгвардією, не належить до сфери внутрішніх справ, а знаходиться в підпорядкуванні президента.
Крім того, в обгрунтуванні посилаються на рішення Конституційного суду від лютого 2009 року, яке “дало підстави вважати, що Рада, президент, Кабмін мають окремі конституційні повноваження у сферах нацбезпеки і оборони, але лише президент наділений конституційними повноваженнями здійснювати керівництво у цих сферах”.
Дослівно: “Тому у зв’язку з існуючими правовими колізіями постала необхідність внести відповідні зміни до законів “Про національну безпеку України” та “Про Національну гвардію України”.
Як повідомлялося, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що під час формування нового уряду найскладнішим рішенням було залишити Арсена Авакова на посаді голови МВС. Аваков залишився на посаді міністра внутрішніх справ уже в третьому уряді поспіль. На цій посаді він уже перебуває п’ять із половиною років. Періодично відбуваються акції з вимогами його звільнення. Так було й цього разу – кілька сотень людей зібралися під Офісом президента з вимогою не перепризначати Авакова на посаду міністра в новому уряді.
Джерело: https://goo-gl.su/4XiwgH