У Нижніх Воротах встановили першу вітротурбіну в горах
Завершено монтаж першої вітротурбіни вітропарку “Островський”, розташованого на території Нижньоворітської громади на кордоні Львівської та Закарпатської областей. Вітротурбіна з одиничною встановленою потужністю 4,8 МВт має висоту башти 120 м і діаметр ротора – 152 м. Про це Укрінформу повідомила заступник директора із зв’язків з громадськістю ТОВ “Френдлі Віндтехнолоджі” Ольга Поштак.

Цей вітроенергетичний проєкт впроваджує компанія “УК “Вітряні парки України”, що релокувалася на Закарпаття зі сходу країни після повномасштабного вторгнення.
За технічними характеристиками цей вітряк є “вітротурбіною середнього розміру”, порівняно з іншими вітротурбінами, що працюють сьогодні в Україні. Він є першим із десяти, які заплановані тут для встановлення. Наразі проєкт встановлення другого вітряка проходить процедуру оцінки впливу на довкілля.

Як зазначається, змонтований вітряк іще не працює, адже не підключений до мережі. Вітропарк назвали “Островським”, бо початково він планувався в селі Острів на Миколаївщині. Цей проєкт згорнули через повномасштабну війну.
“Загальна встановлена потужність запланованої ВЕС становитиме 80 МВт. Обсягу електроенергії, який буде вироблятися, достатньо для щорічного забезпечення 50 тис. домогосподарств. Вироблена електроенергія йтиме в єдину енергетичну систему України”, – зазначила представниця компанії.
Також вона зазначила, що договір про соціальне партнерство укладений між вітряним парком “Островський” та Нижньоворітською громадою, передбачає направлення 3% доходу від продажу електроенергії до бюджету громади. В щорічному еквіваленті – це майже півтора мільйона гривень, зазначила Поштак.
Читайте також: Активісти б’ють на сполох через забудову Полонини вітряками